Evrokup: Cedevita Olimpija poklekla

Košarkaši Burse u Ljubljanu su došli sa jednim planom, a to je da se u svoj grad vrate sa pobedom u rukama na otvaranju ovosezonskog takmičenja u Evrokupu što im je pošlo za rukom.

Nakon četrdeset minuta igre konačan ishod bio je 75:81 za tim koji sa klupe predvodi Dušan Alimpijević.

Sama utakmica počela je tempom koji sigurno više odgovara zelenim “krokodilima”. Oni se tu nisu zaustavili već su dali gas u odbrani, što dovoljno govori za sebe da su Ljubljančani na poluvreme otišli sa svega 31 poenom, a to nikada nije bila njihova lična karta. Bursa je na poluvreme otišla sa prednošću od tri poena razlike, ali sve vreme drugog poluvremena izgledalo je da je to, koliko god suludo zvučalo, nedostižno za tim Jurice Golemca.

izvor: YouTube/Cedevita Olimpija TV

Čitav tok drugih dvadeset minuta tekao je u znaku tima kraj Nikejskog jezera, a Cedevita Olimpija kako je planirala tako i nije poslužila hladnu osvetu, za onaj poraz od iste te ekipe krajem aprila ove godine, kada su im ugašeni snovi za najviši plasman u drugom po snazi takmičenju u Evropi. Bursa je, s druge strane, prošlu sezonu dosanjala u finalu Evrokupa gde je ih je savladao Virtus iz Bolonje u Bolonji.

Kako ljubljanski “zmajevi” tako i bursanski “krokodili” kako prošle tako i ove sezone sigurno će biti favoriti iz senke, iako je večeras potpuno zasluženo pobedu odneo tim kome “leđa” čuva visoka planina Uludag.