Evrokup: Budućnost ukrotila „lavove“

U okviru 13. kola Evrokupa Budućnost je savladala London Lajonse rezultatom 78:68 i upisao osmu pobedu u takmičenju.

Prva četvrtina odigrana večeras u „Morači“ je bila košarkaški ekvivalent mazohizmu. U deset minuta igre videli smo ukupno 20 poena a podatak koji zvuči gotovo izmišljeno jeste da su gosti prvi šut iz polja pogodili tek u devetom minutu utakmice.

Drugi kvartal je donio kvalitetniju igru obe ekipe. Alfa Kaba i Trej Bel Hejns su svojim potezima uneli energiju u redove domaćih koji su u 17. minutu prvi put stekli dvocifrenu prednost (29:19). Sa druge strane jedina svetla tačka bio je Sem Deker koji je u zadnjim sekundama poluvremena pogodio prvu trojku na meču i postavio konačan rezultat pred odlazak na veliki odmor (37:26).

Nakon pauze ekipa iz engleske prestonice je izašla na teren odlučna da utakmicu učine neizvesnom. Serijom 7:0 su u 26. minutu prišli na četiri poena zaostatka (43:39), a njihov nalet su odbili Marko Jagodić Kuridža sa dva i Bel Hejns sa jednim pogotkom iza linije 6,75 čime su „plavo-bijeli“ pred ulazak u odlučujući period ušli sa deset razlike (54:44).

U četvrtoj deonici Budućnost je bez većih problema održavala prednost zahvaljujući Eriku Grinu koji je svaki pokušaj tima sa Ostrva da se vrati u meč anulirao svojim pogotcima čime su Podgoričani mirno priveli meč kraju.

Američki veteran je bio najefikasniji u timu iz glavnog grada Crne Gore sa 16 poena a pratili su ga Bel Hejns sa 14 uz deset asistencija te Kameron Rejnolds sa 11.

Kod gostujuće ekipe sjajnu partiju odigrao je Sem Deker sa 27 koševa i osam skokova, a osim njega jedini dvocifreni bio je Ovi Soko sa 11.

Sledeći meč „plavi“ gostuju ekipi Pariza, dok Lajonsi dočekuju Hamburg.