Duško Ivanović ostavio Studente za popravni…

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su niz pobeda. SC Derbi je bio dostojan domaćin, ali više od časne kapitulacija nije mogao. Konačni rezultat glasio je 76:92.

Nije ovo bila najbolja niti najlepša utakmica aktuelnog šampiona ove sezone. Posle napornih duela u derbiju i protiv Virtusa, veća lepršavost se nije ni očekivala. Cilj je bio trijumf, makar izvojevan na nešto teži način. Ovakvi mečevi, sa ekipama iz takozvanog “donjeg doma” uvek su mač sa dve oštrice za favorite. Igrači se opuste, znaju da su kvalitetniji i dominantniji od protivnika i tu uvek može doći do iznenađenja.

Iako su tri četvrtine prošle u rovovskoj borbi, čestim greškama i znatno lošijoj odbrani Zvezde, beogradskim tim je u poslednjoj deonici digao gas i rešio pitanje pobednika. Nije domaćin ni u jednom trenutku imao prednost, ali je stalno bio na par poena zaostatka što u Morači sa manjkom želje i koncetracije uvek može predstavljati problem. Samo devet poena Studenata u četvrtoj četvrtini bilo je premalo za nešto više.

Od igrača koji su se istakli, vredi spomenuti Nedovića sa 16 poena, Lazića sa 13 i Lazarevića sa devet poena. Stefan je za razliku od Nemanje i Branka izgubio stalno mesto u timu i minutaža u Evroligi mu je svedena na minimum. Videlo se da je igrao sa velikom željom baš iz tog osnovnog razloga, da se pokaže i dokaže Dušku u pravom svetlu. Defanzivni kvalitet Lazarevića nikada nije bio upitan, energetski momenat takođe, ali se ofanzivno Stefan mučio. U utakmici protiv SC Derbija pogodio je tri trojke (iz pet pokušaja) od čega dve u odlučujućim minutima koje su i donele prevagu.

SAMO NA FLOUTERU:

U redovima domaćina, dvocifreni su bili omaleni Džekson, Flečer Mekgi i Tomislav Ivišić. Mekgi kao najbolji šuter Studentskog Centra postigao je četiri trojke iz pet pokušaja i završio utakmicu sa čak 80%. Ipak ni on ni Džekson se u poslednjih deset minuta praktično nisu ni videli. Zvezda ih je dobro zatvorila i time sav napadački potencijal domaćina znatno oslabila. Ivišić je pokušavao da se izbori sa centarskom linijom gostiju, ali je u nedostatku iskustva gubio koncetraciju i često promašivao zicere. Tašić je zbog dva nesportska faula rano završio utakmicu i tako svom timu napravio “medveđu uslugu”.

Za kraj, realno govoreći, ova utakmica nije reper ni za šta. Studenti su odigrali shodno raspoloživim sredstvima, dok je Zvezda nastupila u nešto opuštenijem izdanju. Štedeo je Ivanović svoje glavne igrače, posebno Vildosu i Bentila. Dobrić nije nastavio dobru partiju iz petka, ali se od njega prava slika očekuje u mnogo važnijim mečevima. Lazarević je došao i ofanzivno i tako podigao sebi rejting kod trenera.

Sledeće nedelje očekuje nas prvi derbi u istoriji Evrolige. O toj utakmici imaćemo brojne tekstove i najave, kao najbolji uvod u spektakl. Nakon tog meča, Zvezda ostaje u Beogradu i dočekuje Mornar iz Bara. Sa druge strane, ni Studenti neće menjati lokaciju. U sledećem kolu AdmiralBet ABA lige igraju gradski derbi protiv Budućnosti.