Crvena zvezda utišala Ulker arenu

Košarkaši Crvene zvezde su napravili veliko iznenađenje i savladali favorizovani Fenerbahče rezultatom 76:57 u Istanbulu. Vođstvo od prvog do poslednjeg minuta tima Janisa Sferopulosa je pokazala neverovatan protok lopte i sjajno koristila svoje šanse.

Rapsodija košarke gostiju i povratak domaćina

Gosti iz Beograda startuju fenomenalno meč, početno vođstvo od sedam poena prekida Hejz-Dejvis. Ipak, sjajan šut za tri poena donosi neverovatnu razliku ( 5:17 ) i muk u hali. Ni igrači ni navijači Fenerbahčea nisu bili spremni na ovakav start Crvene zvezde. Do kraja prvog perioda igre, nošena sjajnim protokom lopte, crveno-beli odlaze na odmor sa prednošću od 14 poena, 12:26. Jedini koji se trudi da nešto uradi u domaćem sastavu je Najdžel Hejz-Dejvis sa 10 poena.

Druga deonica donosi još veći haos u redove Fenera nakon što gosti beleže prednost od 19 poena ( 12:31 ). I na radost svih prisutnih u hali, konačno se trgnula ekipa treneras Jasikevičijusa i polako vraća konce svoje igre. Odličnom serijom od 12 poena vraćaju se “iz ponora” i prilaze na pristojnih osam poena poena razlike.

Na kraju 20 minuta igre, rezultat je 31:38 u korist gostiju iz srpske predstonice. Turski tim bez premca predvodi Hejz-Dejvis sa 15 poena dok se u srpskom timu istakao Bolomboj sa 12 poena.

Drugo poluvreme

Početak drugog poluvremena donosi nam igru koš za koš. Iako u ovom momentu gosti ne deluju sjajno, iz loših pozicija i situacija “vadi” ih Majk Daum koji izmišlja poena uz sjajan osećaj za prostor i šut. Košarkaši u žuto-crnim dresovima u jednom trenutku prilaze na svega četiri poena ( 41:45 ), ali i dalje je to sve zahvaljujući inspiraciji Hejz-Dejvisa. Iskustvo i “mini-rola” Luke Mitrovića vratili su Zvezdi dvocifrenu prednost pred odlučujućih 10 minuta.

Pred poslednjih pet minuta utakmice, košarkaši crveno-belih potencijalno prave ključnu seriju poena kojom odlaze na plus 15. Propraćeno sjajnom defanzivom, četa trenera Sferopulosa igra stabilno i smireno. Do kraja utakmice, gotovo rutinski, gosti su priveli meč kraju i slavili sa 57:76.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea bio je Najdžel Hejz-Dejvis sa 20 poena kojima je dodao osam skokova, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Izostala je podrška njegovih saigrača.

S druge strane, kod Crvene zvezde najzaslužniji za pobedu bili su Džoel Bolomboj ( 18p, 11sk ) i Majk Daum ( 14p, 5sk ), a povratak Nemanje Nedovića takođe nije prošao neopaženo sa 17 poena.

Košarkaše Fenerbahčea očekuje duel sa Albom u Berlinu, a trenutno imaju skor od dve pobede i jednog poraza. S druge strane, Crvenu zvezdu očekuje Barselona koja dolazi u Beograd dok skor ove sezone ostaje perfektan, tri pobede.