Crvena zvezda posle derbija na terapiji u Železniku!

Košarkaši Crvene zvezde gostovaće FMP-u u 17. kolu AdmiralBet ABA lige od 15h.

Crveno-beli su doživeli izuzetno bolan poraz protiv večitog rivala u drugom evroligaškom večitom derbiju. Takvi porazi vas sigurno ne ostavljaju ravnodušnim, a pravu šansu da se oporave od istog imaće već danas protiv FMP-a.

U ABA ligi crveno-beli nisu izgubili još od poraza protiv Zadra u Pioniru pod vođstvom Vlade Jovanovića. Dominacija tima u ligi je prosto neverovatna, ali igrači ne planiraju da stanu sa odličnim partijama.

Osim poraza od Partizana, doživeli su težak poraz od Žalgirisa u najelitnijem evropskom takmičenju, ali su pobedili Cedevita Olimpiju u jednom jako neizvesnom meču.

Ipak, poznavajući rad Duška Ivanovića, igrači sigurno neće izaći na teren nemotivisani. Siguran sam da će na parket izaći kao da su pobedili večiti derbi, i da će se boriti za novu pobedu.

Sa druge strane, Panteri imaju jednu odličnu sezonu. Sa skorom 12-4 nalaze se na trećoj poziciji (Cedevita Olimpija ima utakmicu manje).

Tim iz Železnika je u poslednjih pet utakmica zabeležio čak četiri trijumfa. U odličnoj su formi a to dokazuje činjenica da su u čak dve od tih pet utakmica postigli trocifren broj poena.

Igraju na jako velik broj poena a u tome je najznačajniji Trent Frejzer koji postiže čak 20,7 poena po meču. Za njega se ne može reći da previše šutira i da ne dodaje loptu već uvek sam rešava napade jer u proseku ima preko šest asistencija.

Pored toga, krase ga odlični procenti. Iz igre šutira sa 50% uspešnosti dok sa distance ima neverovatnih 46% pogođenih šuteva.

Takođe, i ostatak tima je aktivan po pitanju napada. Paulius Valinskas beleži 13,2 poena po meču uz 40% uspešnosti van linije za tri poena.

Još jedan izvanredan šuter ekipe FMP-a jeste Bo Bič. Za svega 17 minuta po meču beleži 10,6 poena uz savršen šut za tri od 46%.

Crvena zvezda je sa druge strane obdarena argentinskim duom i njihovom krasnom igrom. Hemija u timu je s njima dvojicom znatno bolja, a i ostatak tima biva razigravan više.

Jednostavno, utisak je da stručni štab crveno-belih nije mogao napraviti bolji posao od dovođenja Vildoze i Kampaca.

Posle maestralne partije Vildoze protiv Partizana na kojoj je zabeležio 26 poena, za očekivati je da dobije nešto slabije minute i da se odmori za italijansku turneju.

Zbog toga više treba očekivati Kampaca u igri jer on kao što znamo ne može da igra u Evroligi do marta.

Filip Petrušev će posle nešto slabije partije u derbiju zasigurno pokušati da se oporavi i bude spreman da izdominira protiv Virtusa i Olimpije Milana.

Ne očekuje se da odigra 30 minuta, ali mnogo manje vremena je potrebno kako bi dobio na samopouzdanju.

O Nemanji Nedoviću ne treba ni pričati. To je čovek koji toliko sebe daje za svoj klub i koji će na svakoj utakmici izdominirati i dati 20 poena.

Mislim da će imati solidne minute kako bi napravio razliku u napadu dok je u igri i da će se nakon toga odmarati.

Duško Ivanović i ekipa će morati pre svega da zatvore šut za tri poena FMP-a i da odigraju dobru odbranu nad Frejzerom ukoliko žele da nastave perfektan niz u ABA ligi.