Crvena zvezda položila važan ispit pred derbi!

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su Cedevita Olimpiju u okviru 16. kola AdmiralBet ABA lige. Konačan rezultat bio je 100:95 za aktuelnog šampiona.

Tokom cele utakmice bilo je neizvesno i igrala se jako dobra košarka. Ekipe su se smenjivale u vođstvu neretko.

Prvu četvrtinu bolje su počeli gosti da bi se nakon toga domaći vratili i krajem prve deonice poveli.

U par navrata tim iz Ljubljane je vodio u drugom periodu da bi na kraju istog crveno-beli vodili sa šest poena razlike. Prvo poluvreme obeležila je neverovatna trojka Luke Vildoze sa više od pola terena.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Treća četvrtina bila je ključna jer je Crvena zvezda došla do maksimalne prednosti od +17. Iako je sve izgledalo kao da je gotovo, Cedevita Olimpija se vratila na samo četiri poena zaostatka sjajnom serijom 13-4.

Ipak, iako su gosti imali prilike u više navrata da se izjednače ili čak i da povedu, to nisu iskoristili na pravi način. Na kraju pobeda Crvene zvezde 100:95.

Utakmica se igrala na izuzetno veliki broj poena, uz redovno smenjivanje u vođstvu.

Prva stvar koja se mora spomenuti je da su gosti dali čak 19 trojki iz 36 pokušaja. To je nešto što se ne viđa svaki dan. Sami Ferel i Jeremić kombinovali su 10 trojki što je dalo veliki doprinos u igri.

Sa druge strane, crveno-beli dali su 13 trojki uz jedan manje pokušaj od gostujuće ekipe.

Uprkos neverovatnom šutu spolja Ljubljančana, izgubili su previše lopti. Prodali su ih čak 17 što je u odnosu na protivnika više nego duplo (Zvezda je izgubila svega osam lopti).

Crveno-beli nadjačali su Zmajeve u ofanzivnom skoku i to sa čak 10 skokova više (odnos ofanzivnih skokova na utakmici bio je 16-6 u korist Crvene zvezde).

Najveći doprinos u beogradskoj ekipi dao je Fakundo Kampaco. On je dominirao na obe strane terena.

Postigao je 19 poena i uz to je imao po pet skokova i asistencija. Protivničkoj ekipi je oduzeo tri lopte.

Sa razlogom ima status najplaćenijeg igrača lige jer je protiv nimalo slabe ekipe Cedevita Olimpije odigrao vrhunsku partiju.

Lepo je videti da se Ognjen Dobrić vratio u pravu formu. Postigao je 18 poena uz 7/7 šut iz igre, bez promašaja. Posle dužeg vremena je takođe šutirao perfektno trojke (4/4).

Kao i obično, sjajan je bio i Luka Vildoza. Argentinac je postigao 15 poena i na to dodao pet uhvaćenih lopti i šest asistencija.

Naravno, mora da se spomene njegova trojka na isteku druge četvrtine. Postigao je koš sa preko pola terena u poslednjoj sekundi.

U suprotnom taboru po običaju, najsvetlija tačka ekipe bio je Jogi Ferel. Ubacio je 24 poena uz sedam asistencija i pet skokova.

Perfektnim učinkom šutirao je slobodna bacanja (7/7), ali je vrlo dobro i šutirao trojke (5/7). Kada god je bilo potrebno, Ferel je bio tu za svoju ekipu.

Treba spomenuti i Marka Jeremića koji je takođe imao zavidnu ulogu. Sve svoje poene iz igre (15) postigao je trojkama koje je šutirao 5/11.

Osim toga, šutnuo je jedno slobodno bacanje koje je uspešno realizovao. Ukupno je zabeležio 16 poena.

Džoš Adams odigrao je skoro celu utakmicu. Na parketu je proveo 37 minuta i za to vreme je ostavio solidan trag na terenu. Ubacio je 16 poena a osim toga uhvatio je tri lopte i imao je četiri uspešna dodavanja.

Bila je ovo jako uzbudljiva i neizvesna utakmica. Ubrzo nas očekuje još jedna utakmica između ova dva rivala u Stožicama u kojima je Cedevita Olimpija već pobedila Partizan.

Na tom meču kod crveno-belih neće moći da budu u sastavu Vildoza i Kampaco jer su registrovani nakon datuma kog je ta utakmica trebalo da se odigra.

U petak Crvena zvezda dočekuje gradskog rivala u drugom evroligaškom večitom derbiju. Cedevita Olimpija će imati teško gostovanje Huventudu u Španiji, što može biti prekretnica sezone.