Cedevita Olimpija poklekla u Ankari, Turku treća pobeda

Cedevita Olimpija je porazom u Ankari prekinula kratku seriju pobeda u Evrokupu. Turska ekipa je bila bolja od prve minute i na kraju slavila rezultatom 78:70.

Makundu je zakucavanjem preko Beringera otvorio meč i najavio odličnu svoju partiju. Nastavila je ekipa Turka povećavati prednost nakon što je Devin Robinson faulirao Olivijera Hanlana, a Kanađinin pogodio oba slobodna bacanja. Upravo je Robinson i prekinuo seriju protivnika, a pridružio se i Aleksej Nikolić pogotkom za tri poena. Makundu je nastavio sa dobrom igrom i već u prvoj četvrtini upisao dvocifren broj poena. Nakon prvih deset minuta, rezultat je bio 26:22.

Druga deonica je bila manje efikasna, već od samo početka igrala se tvrda košarka i ekipe su teško dolazile do poena. Cedevita Olimpija je uspela smanjiti zaostatak na dva poena polovinom druge deonice ali sledi faul Di Džej Stjuarta nad Olivijerom Hanlanom, koji pogađa sva tri penala i povećava prednost na pet poena. Slovenci održavaju korak preko još jedne trojke Alekseja Nikolića. Makundu nastavlja dobru igru iz prve deonice i pogađa preko Martinasa Gebena. U završnici šansu dobija i mladi plejmejker Melih Tunca, koji nakon faula Devante Džounsa postavlja konačan rezultat nakon prvog poluvremena – 43:37.

Tokom prve polovine trećeg kvartala Cedevita Olimpija u nekoliko navrata dolazi do jednog poseda zaostatka ali Bes sa pet vezanih poena donosi najveću prednost svojoj ekipi. Igrači gostujućeg tima se u nastavku muče se ralizacijom, pa Turk održava prednost. Pred poslednjih deset minuta igre, domaći imaju pet poena prednosti – 57:52.

Cedevitine novajlije, Džouns i Ogbeide na otvaranju poslednje deonice smanjuju zaostatak na pola koša. Uzvraćaju domaći preko Hanlana i Makundua. Aleksej Nikolić i Jaka Blažič trojkama približavaju svoju ekipu egalu ali gosti ne uspevaju da se odbrane, pa ekipa Erdema Džana održava prednost. Tačku na utakmicu stavlja Akpinar trojkom na nešto više od jedne minute do kraja. Na kraju, domaći ubedljivo slave rezultatom 78:70.

Najkorisniji u redovima pobednika bio je Kajl Aleksander sa 16 poena, deset skokova i tri asistencije. U redovima slovenačke ekipe, istakao se Aleksej Nikolić sa deset poena i šest asistencija.