Budućnost ubedljiva protiv gradskog rivala

U okviru 23. kola AdmiralBet Aba lige, Budućnost je savladala gradskog rivala, SC Derbi rezultatom 86:69.

Iako je meč završen dvocifrenom razlikom u korist nominalnih gostiju, daleko od toga da su „studenti“ lako položili oružje.

Bez prve dvije opcije na poziciji pleja, Lorena Džeksona i Nikole Pavlićevića, sav teret organizacije igre pao je na mladog Danila Ivanovića, koji je bio glavni razlog zašto je Vladimir Jovanović u nepuna tri minuta potrošio dva tajm-auta, nakon serije 17:6 domaćina početkom druge četvrtine i prednosti od deset razlike (34:24).

Jovanovićevi minuti odmora su urodili plodom, pa su „plavo-bijeli“ do odlaska na veliku pauzu prišli na minus jedan (38:37).

SC Derbi je bolje otvorio i drugo poluvreme, imao sedam poena prednosti (44:37), ali je tada na površinu isplivalo iskustvo i suvi kvalitet „starijeg brata“ koji je za sedam minuta napravio seriju 22:3 i time rešio pitanje pobednika.

Tre Bel-Hejns je sa 17 poena bio najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona, Erik Grin je postigao 13, koliko je upisao i Petar Popović.

Danilo Tasić je sa 14 poena predvodio „studente“, isto toliko je imao Tomislav Ivišić, dok je Flečer Megi ubacio poen manje.

Budućnost u narednom kolu dočekuje Mornar, a SC Derbi ide na noge Cedevita Olimpiji.