Budućnost tek u trećoj četvrtini “slomila” Igokeu

Do sredine drugog kvartala, utakmica u “Morači” je bila ujednačena, a Igokea se mogla nadati potencijalnom trijumfu sve dok Erik Grin nije počeo da ubacuje  šuteve i svojom gravitacijom u napadu odvlači pažnju protivničke odbrane, što je Budućnost maksimalno iskoristila i trasirala put ka ubedljivoj pobedi (91:58).

Prva deonica nije donela puno uzbudljive košarke, a obe ekipe su bile u kontra-ritmu. Na domaćine je očigledno poraz u Parizu ostavio posledice, pa su za deset minuta ubacili svega 12 poena, bez pogođenog šuta iza linije 6,75.

Početkom drugog perioda Igokea je došla do plus osam (14:22), a upravo tada je Grin probudio Podgoričane iz letargije. Prvo je trojkom smanjio na pet razlike, a zatim pametnim kretnjama omogućio saigračima da uđu u pravu formu. Do velike pauze Buducnost je preokrenula (38:34) i stavila gostima iz Laktaša do znanja da seriju poraza nece prekinuti u njihovom domu.

Ako su krajem drugog kvartala najavili pobedu, u trecem su u potpunosti potvrdili tu nameru. “Plavi” su oduvali Igokeu sa terena, odigrali jednu od najboljih četvrtina od početka sezone i rešili je debelo u svoju korist (30:11).

U posljednjoj dionici je prednost bez ikakvih problema očuvana i povećana, a rasla je do maksimalnih plus 35 (91:56). Bilo je vremena i za atraktivne poteze, gde smo videli bosansko-hercegovačku vezu na delu, kada je Edin Atić sjajnim pasom uposlio Aleksandra Lazića, koji je u stilu Lebrona Džejmsa silovito zakucao uz faul. Suad Šehovic je iskoristio datu priliku i pogodio svoju 406. trojku u regionalnoj ligi, a Aleksa Ilić je za 14 minuta upisao šest blokada!

Edin Atić i Erik Grin su bili najefikasniji sa po 17 poena, Trej Bel Hejns je dodao 12, Aleksandar Lazic 11, a Alfa Kaba devet uz čak 14 skokova za 20 provednih na terenu.

Kod gostiju su se istakli Stefan Đorđević sa 13 poena, pet skokova i tri asistencije i Dragan Milosavljevic sa 12. Mladi Ognjen Stankovic ja za pet minuta ubacio četiri koša.

izvor: YouTube/ABA Liga j.t.d.

Nakon pauze zbog nacionalnih kupova, Budućnost dočekuje Zadar, dok Igokea gostuje Cedevita Olimpiji.