Budućnost poražena na gostovanju u Železniku

U hali ”FMP Arena”, Budućnost je izgubila od FMP-a rezultatom 96-91. Povela je Budućnost u prvoj četvrtini, ali FMP je na kraju preokrenuo i slavio.

Kaba je ipak igrao iako mu je pozlilo pre par dana. Budućnost dobro napada slabosti u odbrani FMP-a i u prvih četiri minuta postižu 18 poena. Odluka Nenada Stefanovića da startuje sa Manojlovićem i Bičom se nije baš isplatila jer je Budućnost kroz post igru napadao FMP.

Sa druge strane terena, nisu dozvolili FMP-u da ima dva na dva saradnju. Zbog toga, pomalo iznenađujuće Pavićević dobija šansu u prvoj četvrtini i naredna dva poseda izvlači bacanja i koš. Kuridža sjajno koristi fizički mismeč nad Bičom i vraća Budućnosti devet poena prednosti. Kako je ušao Pavićević, a Kamenjaš za Budućnost, mladi igrač FMP-a fantastično koristi greške Kenana i FMP pronalazi ritam u napadu.

Budućnost- Jagodić Kuridža

Rejnolds je doživeo blažu povredu kad je nakon koša zgazio Frejžera, ali srećom vratio se kasnije u igru.

Budućnost dobro koristi činjenicu da FMP sa Pavićevićem nema dobru protekciju obruča. Sve u svemu atraktivna prva četvrtina sa čak 52 poena.

Fmp odlično otvara drugu četvrtinu, Frejžer vezuje dve trojke i asistenciju. Budućnost nema problema sa visokim presingom, ali ne uspeva poentirati i FMP izjednačava.

Loša odbrana pick and rolla Budućnosti i Frejžer napad za napadom pravi prednost. Iako Bel Hejns ima dobru partiju u napadu, već sredinom druge četvrtine pravi treći faul – FMP ga je jasno napadao. Kaba se ne snalazi u odbrani najbolje, ali najveći problem je bila timska odbrana visokih igrača FMP-a. Ili je prevelik fokus bio na njima, pa su Valinskas i Frejžer lagano završavali ili nisu imali nikakav fokus, pa su visoki FMP-a imali zicere.

Frejžer je malo odmorio, a zatim nastavio u istom ritmu. Jednostavno Budućnost nije uspela ni Frejžera ni Valinskasa ispratiti i FMP postiže 32 poena u drugoj četvrtini. Šaranović i Dženkins su isto bili veoma bitni u drugom periodu jer su udobrom odbranom značajno usporili Budućnost.

Treća četvrtina je otvorena sa dosta faulova i Budućnost već u minut i po pravi četiri faula. FMP takođe brzo izlazi iz bonusa. Iako Simović pravi par faulova, sasekao je post up napad Budućnosti i trojkom Frejžera, FMP dolazi do prve dvocifrene prednosti. Dosta dobra odbrana FMP-a kontroliše meč, Budućnosti fali kreativnost u napadu i presing odbrana Nenada Stefanovića im pravi probleme.

Budućnost je uspela nekako da se održi u utakmici, Rejnolds maši zakucavanje, ali srećom Frejžera maši step back iz kornera.

Frejžer nastavlja gde je stao. Budućnost je pronašla ritam u napadu ali odbrana i dalje nije baš sjajna. Ipak, Budućnost dolazi na – 6 uz devet poena Bel Hejnsa. Budućnost dolazi i na minus pet, ali Frejžer s devet metara gasi seriju. Iako FMP ne uspeva nakon toga poentirati, Budućnost pravi niz grešaka u napadu i Frejžer izvlači i ubacuje dva bacanja. Popović veoma težak šut i promašaj, a zatim Frejžer opet bacanjima stavlja FMP na +11. Ali Hejns se nije predao i Budućnost serijom 6-0 dolazi na minus pet. Faul na Nerandžiću je verovatno nameran, jer nije siguran u bacanjima, ali ubacuje oba.

Dosta vremena Budućnost gubi, ali Vajt daje polaganje nakon što je Rejnolds promašio sve. Frejžer gubi loptu i Bel Hejns bacanjima smanjuje na -3 uz 26 sekundi do kraja meča.
Loš faul na Valinskansu ga šalje na bacanja i ispostaviće se nedostižnih -5.

Igrač utakmice je bio Trent Frejžer koji je imao 31 poen i 8 asistencija.

Kod Budućnosti najbolji pojedinac bio je Tre-Bel Hejns koji je postigao 24 poena i podelio šest asistencija. Takođe, solidan meč je odigrao Jagodić Kuridža koji je imao 17 poena i šest skokova. Rejnolds je postigao 15 poena, a dvocifreni su još bili Vajt sa 14 i Kaba sa deset.

Budućnost sada u ABA ligi ima skor od 3-2 dok je FMP na 4-1. Naredni meč Budućnost igra u Evrokupu, gostuje London Lajonsima, a u ABA ligi isto gostovanje protiv Igokee.