Buđenje Džejmsa, okrutni Okobo, za trijumf nad žilavim Makabijem

Teškom mukom su izabranici trenera Obradovića uspeli da savladaju Makabi. Nakon borbe svih 40 minuta, vođstva gostiju, povratka domaćina, rezultat je na kraju glasio 85:79. Druga pobeda za Monako, dok je Makabi sada na jednoj pobedi i jednom porazu.

Period otvaranja je bio u konstantnom egalu. Jedan tim se odvoji na 2,3 poena, i uskoro je ta razlika neutralisana. Prilično organizovan Makabi, spreman na sve, bez ikakvog straha. Sa druge strane favorizovani Monako, pomalo zatečen u prvih 10 minuta. Čini se da je brz ritam gostiju predstavljao mač sa dve oštrice, jer su olako primali određene koševe i gubili lopte, a sa druge strane konstantno trčali u leđa odbrani.

U nastavku, ali i u prvoj četvrini, viđali smo petorke domaćina sa Žaiteom i Motejunasom i to je iole funkcionisalo protiv Rivera i Horda. Amerikanac Hord je svojom brzinom i atleticizmom pravio razliku, dok je od ovog dvojca Žaite bio raspoložen. Lojd je pokazao da je lider ovog tima i pogodio neke bitne poene u ovom delu igre, one koji su uvek donosili odvajanje njegovom timu. U jednom trenutku bilo je čak i +9 za Makabi. Video je Majk Džejms da je potrebna njegova pomoć i sa sedam poena i par asistencija držao priključak.

Kako je počelo drugo poluvreme, ubrzo zatim je Monako napravio seriju, ali i preokret. Sa 8-0 vratio je prednost u svoje ruke, a onda i sa novom serijom, ovaj put od 7-0, napravio osetniju razilku. Ovoj seriji kumovao je upravo pomenuti Litvanac Motejunas, koji se naročito aktivirao nakon promene strana. Okobo je trojkom pred kraj ovog perioda uspeo da zaustavi nalet “ponosa Izraela”.

Eli Okobo je istom merom nastavio, postigao je prvi koš u ključnom delu igre. Rastrčao se, lopta je počela da klizi po njegovim rukama, sve je išlo kako je on hteo. Tamir Blat je pogodio svoju prvu trojku baš ubrzo zatim, poenterski loš meč za njega, dok je na planu razigravanja bio na svom nivou. Rivero je upravo na Blatov pas pogodio nešto nemoguće iz odbojke, a plamen koji je Hasijel upalio, ugasio je surovi Okobo još jednom trojkom koja je zapečatila ovaj susret.