Brutalna partija crno-belih u Laktašima: Partizan razbio Igokeu i prekinuo crni niz!

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu rezultatom 98:52 u sklopu 20. kola ABA lige!

Crno-beli su u ovaj meč ušli kao apsolutni favoriti i tu ulogu opravdali su na najbolji mogući način.

Izabranici Željka Obradovića nalazili su se u lošem momentu pre ovog meča, te su danas konačno uspeli da prekinu niz od pet uzastopnih poraza.

Obe ekipe izjednačeno su ušle u današnju utakmicu, Igokea je u prvom poluvremenu pružala adekvatan otpro Parnom valjku, koji nije uspevao da se odlepi i napravi veću razliku u ranoj fazi meča.

Rezultatski egal viđen je do sredine treće četvrtine, kada su košarkaši u crnim dresovima dodali gas, počeli pametnije da igraju i od tog momenta prednost je konstantno rasla.

Domaći igrači nisu imali rešenja za raspoložene košarkaše Partizana, koji su želeli samo jedno, a to je što ubedljivija pobeda.

Igokea m:tel/Marija Vuruna

Tim Željka Obradovića je u poslednju četvrtinu ušao sa velikih +26, te je bilo jasno da dramu u Laktašima nećemo gledati.

Crno-beli nisu spuštali ritam u poslednjoj četvrtini, ništa nisu želeli da prepuste slučaju i na kraju su meč rutinski priveli kraju.

Pored Uroša Trifunovića, zamenika kapitena Partizana kojem je pozillo pred utakmicu u Bolonji protiv Virtusa, u protokolu za crno-bele nisu se našli Frenk Kaminski i Aleksa Avramović.

Ovaj trijumf za crno-bele dolazi posle vezanih poraza u mečevima sa Crvenom zvezdom (ABA), Monakom, Virtusom, Splitom i Bajernom. Poslednju pobedu pre loše serije, Partizan je ostvario još 26. januara, kada je na domaćem parketu savladao Žalgiris.

Naredni izazov za crno-bele je Kup Radivoja Koraća. Obradovićev tim će u četvrtfinalu završnog turnira u niškom „Čairu“ igrati protiv KK Hercegovac iz Gajdobre, drugoligaša koji se na čudesan način plasirao na ovo takmičenje.

Potom sledi pauza posvećena kvalifikacijama za kontinentalna takmičenja reprezentacija, a 29. februara crno-beli se vraćaju obavezama u Evroligi. U „Štark areni“ će tog dana gostovati istanbulski Anadolu Efes.

Što se Igokee tiče, narednu utakmicu u ABA ligi igraće u Podgorici protiv Budućnosti drugog marta.