Bleda Budućnost poražena od Pariza

Budućnost je u glavni grad Francuske došla sa nadom da će dobru formu iz prethodnog perioda preneti na večerašnju utakmicu, ali su u tome debelo „podbacili“ i izgubili rezultatom 103:87.

Parižani su od samog početka agresivnom igrom u oba pravca poveli 9:2 i stavili sebe u pol poziciju. “Plavo-bijeli” nisu imala rešenja za sjajnu timsku igru domaćih koji su u prvoj četvrtini na deset pogođenih šuteva iz igre imali sedam asistencija, bez izgubljene lopte.

Napadačka produkcija u timu iz Podgorice je bila isključivo delo Erika Grina koji je postigao 11 poena bez promašaja.

Francuski predstavnik je nastavio sa efikasnom igrom u napadu, a Joan Bagaran je u potpunosti pokazao svoj raskošan talenat i uz nekoliko atraktivnih poteza pomogao svom timu da održi prednost.

Kod gostiju Grin je nastavio da „rešeta“ ali je učinak ostatka ekipe izostao. U finišu poluvremena se probudio Trej Bel Hejns i povezao nekoliko pogodaka, međutim, u odbrani je „curilo“ na sve strane, te se na veliku pauzu otišlo sa rezultatom 54:43.

U trećem kvartalu Pariz je ubacio 32 poena i rešio utakmicu. Amir Sims i Deni Gautije su pogocima iza linije 6,75 čuvali prednost, a mladi Ismael Kamagate i Mohamed Diavara je povećavali sve do plus 22 u finišu četvrtine.

Zadnji period crnogorski šampion je iskoristio da ublaži poraz, dok je trener domaćina Vil Viver dao priliku juniorima, koji su nas još jednom podsetili zašto je Francuska košarkaška velesila, sjajnim otporom protiv iskusne petorke Podgoričana.

U pobedničkoj ekipi je čak sedam košarkaša imalo dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Begaram sa 22, Sims je upisao 15, a Kamagate i Tajron Volas po 13.

U taboru „plavih“ Grin je ubacio 26, Džej Džej O’Brajen je dodao 14, a Bel Hejns 13 poena.

izvor: YouTube/EUROLEAGUE BASKETBALL

Nakon pauze zbog nacionalnih kupova, Pariz ide na noge Hamburgu, dok će Budućnost devetu pobedu u takmičenju tražiti kod kuće protiv ekipe Hapoela iz Tel-Aviva.