Bajern konačno ugasio požar u svojoj kući!

Posle šestog kola Bajern je na svom terenu uspeo da upiše prvu ovosezonsku pobedu protiv prošlogodišnjeg šampiona Evrope!

Savladali su Anadolu Efes rezultatom 81:78 i tako su sada na skoru 1-5, dok je Efesu ovo već četvrti poraz.

Imali smo priliku da gledamo sjajan meč koji je bio neizvestan do poslednjeg minuta. Nije bila veća razlika od deset poena, a vođstvo pri rezultatu na utakmici se konstatno smenjivalo.

Ono što je odlučilo pobednika je definitivno ofanzivni skok u kojem je Bajern bio mnogo dominantniji u odnosu na Efes (18-10 u ofanzivnim skokovima za Bavarce, Fredi Gilespi čak šest skokova u napadu za Bajern).

U ekipi domaćina istakli su se Kasijus Vinston sa 16 poena i sedam asistencija, a pratili su ga Ajzak Bonga sa 12 poena i osam skokova i Ilajas Heris sa 10 poena.

U ekipi gostiju očekivano meč su dobro završili Vasilije Micić i Vil Klajburn koji su postili 24 odnosno 21 poen. Ante Žižić je dodao 11 poena, dok ostali saigrači nisu bili poenterski raspoloženi ovaj meč.

Sigurno da je ovo jako bitna pobeda za ekipu Bajerna i za samopouzdanje u nastavku sezone. Bajern može mnogo više da pokaže nego što je to pokazano u uvodnom delu sezone.

Utakmica protiv Efesa je pokazala ozbiljnost ekipe Andree Trinkijerija

izvor: EUROLEAGUE BASKETBALL

Bajern sledeci meč u Evroligi gostuje Albi u Berlinu, dok Efes gostuje Real Madridu.