Bajern imao odgovor na sve pokušaje Zvezde

Košarkaši Bajerna pobedili su košarkaše Crvene zvezde rezultatom 74:66 u “BMW parku”. U 27. kolu Evrolige Bajern je napravio jako bitan rezultat i nastavio svoja nadanja o plasmanu u plej-in s obzirom da imaju samo pobedu manje od Valensije i Partizana. S druge strane, Zvezda je svoje šanse gotovo i matematički izgubila nakon ovog poraza.

Uzbudljiv start utakmice i igra u naletima oba tima

Odličan početak crveno-belih koji sjajnom odbranom i odličnim kontranapadima dolaze do prednosti od sedam poena razlike, 4-11. Trener domaćeg sastava Pablo Laso primoran je da zatraži tajmaut. Dobra reakcija nakon kratke pauze, Serž Ibaka postiže svoj šesti poen, koliko ima i njegov tim. Drugi “big man” Bajerna se budi, pa Devin Buker svojom serijom od četiri poena smanjuje razliku na četiri poena, 10-14.

Pet vezanih poena Bolomboja i trojka Jaga donose najveću prednost na meču, 10-19. Ipak, Obst odgovara trojkom na drugoj strani. Zanimljivih i prepunih akcije uvodnih sedam minuta meča na obe strane parketa. Nova serija Bukera smanjuje razliku na svega dva poena, minut pre kraja. Dva minuta loših odluka u napadu odlično koristi “čovek iz senke” domaćina, Endi Obst, svojom novom trojkom za konačan rezultat prvog perioda igre, 20-19.

Bajern strpljiv u napadu, Zvezda ne pronalazi rešenje

Obst otvara drugu deonicu svojom trećom trojkom na meču dok se Zvezda muči u napadu. Nakon toga, nastavlja se igra koš za koš pa prednost Bajerna ostaje minimalna. Uprkos problemima u napadu, odbrana crveno-belih je na zavidnom nivou i to svakako pomaže da razlika ne bude veće u korist Bavaraca. Od trojke Danka Brankovića za 28-23, tri minuta nije bilo pogodaka sve dok Džavonte Smart nije pogodio sa poludistance a odmah zatim Leandro Bolmaro odgovorio je polaganjem na drugoj strani.

Nakon ukradene lopte i polaganja Edvardsa domaći tim dolazi do najveće prednosti, 32-25. Nateralo je to trenera Sferopulosa da zatraži tajmaut. Odlična akcija Jaga i Bolomboja krunisana je zakucavanjem ali se opet nakon toga nastavilo sa promašajima na obe strane. Na kraju, dva minuta bez koševa označilo je da nemačka ekipa ide na odmor sa pet poena prednosti, 32-27.

Endi Obst sa devet poena i Devin Buker sa osam poena su najefikasniji u redovima minhenskog tima. Serž Ibaka ( 6p, 5sk, 2as ) i Danko Branković ( 5p, 4sk ) su dali veliki doprinos prednosti ekipe na poluvremenu. U redovima beogradskog tima, predvodnik je Džoel Bolomboj ( 7p, 5sk ). Sjajnu rolu pružio je Džavonte Smart sa sedam poena, ali ne treba zaboraviti Jaga ( 5p, 6sk, 5as ) i njegov učinak.

Pokušavaju gosti da se vrate ali domaćini imaju spreman odgovor

Odlično otvaranje poluvremena za košarkaše Bajerna. Dve vezane trojke Bukera i Lučića donose devet poena prednosti, 38-29. Nastavljaju se problemi crveno-belih u organizaciji napada, što nikako ne pomaže nadama gostujućeg tima da preokrenu rezultat u svoju korist. Ibaka donosi i prvu dvocifrenu prednost za domaćine ali Luka Mitrović i Džoel Bolomboj vraćaju zaostatak na jednocifren. Trojka Nedovića približila je Zvezdu na pet razlike, 40-35.

Imao je tim iz Minhena spreman odgovor na ovu mini seriju gostiju iz Beograda. Odbija nalet Zvezde ekipa Bajerna i zadržava prednost od sedam do devet poena razlike. Nemaju ideju košarkaši crveno-belih kako da zaustave Devina Bukera, a protok lopte u napadu nije na zadovoljavajućem nivou ukoliko se želi pobeda. Trojka Adama Hange iz ugla označila je kraj treće deonice i rezultat 53-46 pred ulazak u poslednjih deset minuta igre.

Pokušavala je Zvezda ali nije bilo raspoloženih igrača

Majk Tobi otvara četvrtu deonicu trojkom i daje nadu timu i mnogobrojnim navijačima u hali da je povratak moguć. Nakon poena Nedovića, crveno-beli prilaze na koš razlike, 53-51. Odgovaraju Bavarci trojkom Bolmara ali Hanga sa druge strane pogađa jedno od dva bacanje pa je razlika četiri poena. Dve vezane trojke Bonge sigurno da nisu odgovarale gostima ali je Davidovac svojom prvom na meču neutralizovao jedan Bongin pogodak i održao razliku na sedam poena, 64-57.

Ne uspevaju košarkaši u crveno-belim dresovima da odigraju nekoliko povezanih i kvalitetnih napada pa se nakon Ibakinog novog pogotka za devet poena prednosti, trener Sferopulos odlučio da zatraži tajmaut. Bukerov pogodak za 11 poena razlike dva minuta pre kraja utakmice označio je kraj nadanja za crveno-bele i preokret. Na kraju, pokušavala je ekipa Zvezde ali nije uspela da izvede magiju, 74:66 za Bajern.

Devin Buker sa 22 poena i šest skokova je svakako igrač utakmice ali ne treba zaboraviti ni Serža Ibaku sa 12 poena i osam skokova uz tri asistencije. Izuzev Nilsa Gifaja, svi ostali su se upisali u strelce na ovom meču, od onih koji su ušli u igru naravno.

Džoel Bolomboj sa 11 poena i devet skokova bio je na svom već sada standardnom nivou ove sezone. Jago dos Santos je odigrao dobru utakmicu ( 7p, 8sk, 5as ), ali je otkrovenje za klub sa Malog Kalemegdana večeras bio Džavonte Smart sa 13 poena.

Fali zamena za Jaga kada nije na parketu

Odigrao je Bajern odličnu utakmicu u oba pravca, koristio maksimalno svoje šanse i izvojevao jako važnu pobedu za nastavak sezone. Što se tiče Zvezde, sve više se oseća izostanak dva plejmejkera Topića i Teodosića jer kada god Jago dos Santos napusti parket i ono malo organizacije u napadu nestane. Bajern sada ima lepu šansu da proba da napadne plasman u prvih deset dok se šanse crveno-belih svode samo na teoriju.

Nakon ove utakmice Bajern se nalazi na 12. poziciji sa skorom 12-15. U sledećem kolu ih očekuje duel sa Efesom u Istanbulu. U međuvremenu, očekuju ih obaveze u nacionalnom šampionatu gde će ugostiti Bon.

Crvena zvezda se nakon ovog meča nalazi na 16. poziciji sa skorom 10-17. U narednom kolu ih očekuje duel sa Monakom u Kneževini. U međuvremenu, očekuju ih obaveze u ABA ligi i gostovanje Mornaru u Baru.