Anemični Panatinaikos i Olijeva potvrda brejka

Košarkaši Olimpijakos večeras su u svojoj dvorani “Mira i prijateljstva”, po drugi put ove sezone savladali svog najvećeg rivala, u okviru Evrolige, konačan rezultat bio je 71:65.

Odlično je Panatinaikos otvorio ovu utakmicu, i na krilima raspoloženog “trojca” Grent – Nan – Mitoglu, poveo sa velikih 7:17. Ulaskom Mozes Rajta, tas na vagi otežao je na stranu Olimpijakosa, i sa njegovih sedam poena, uz dobru odbranu, doveo svoj tim na samo -1 (20:21). U drugom delu druge četvrtine, opet je Panatinaikos uspevao da održi svoju prednost na tri do pet poena razlike, a uz nove poene Mozes Rajta i trojku Brazdeikisa, na 15 – tominutni odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom – 33:33.

Drugo poluvreme je mnogo bolje otvorio Olimpijakos, pre svega preko Alek Pitersa koji je bio jako tanak u prvom delu igre, dok je u drugi ušao veoma raspoloženo. “Čas posla” je Olimpijakos otišao na +10, a nejasno je bilo da je Panatinaikos do kraja četvrtine napravio jedan faul, i drugi u vidu nesportskog od strane Konstantinos Mitoglua. Trojkom pod faulom Kendrik Nana, Panatinaikos je prišao na -6, i sa veoma malim rezultatom 48:42, otišlo se na poslednji “mali” odmor. Kako je zatvorio, tako je i otvorio. Kendrik Nan postiže trojku, a zatim i zakucava u tranziciji za -1, i potpuni egal. Do samog kraja meča, konstantno je Panatinaikos “bio tu”, ali nije uspeo nijedan svoj nalet da završi do kraja, i domaćin je svoju prednost zadržao do samog kraja, potvrdivši je sa linije penala

Najefikasniji igrač utakmice bio je Mozes Rajt sa 19 postignutih poena (9/9 FG) i ukupnim indeksom korisnosti 22. Sa druge strane Konstantinos Mitoglu je upisao 11 poena, uhvatio 16 skokova, za konačan indeks 20.

Olimpijakos je sada na jednakom skoru kao i Panatinaikos, 18-11, i čeka nas veoma neizvesna završnica, kada su sve utakmice u pitanju, jer prilično lako može da se sklizne u zonu plej-ina. Panatinaikos sledeće nedelje u duplom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a zatim čeka Barselonu, dok će Olimpijakos gostovati Efesu, a ugostiti ekipu Asvela.