Anemična Budućnost bez šanse na Peloponezu

U okviru 12. kola Eurokupa Promiteas je savladao podgoričku Budućnost rezultatom 81:72. Opet su na površinu isplivale brojne mane tima iz glavnog grada Crne Gore u utakmici koja nije obilovala kvalitetom.

Prvu četvrtinu je obeležila ujednačena igra oba tima. Glavni akter je bio sjajni centar grčkog tima Dastin Hog koji je u prvoj četvrtini kažnjavao sve propuste u odbrani „plavih“ i sakupio devet poena u kratkom vremenskom periodu.

Sa druge strane Kameron Rejnolds je ubacio šest i bio jedina svetla tačka u napadu gostiju.

Početak drugog kvartala je pripao domaćem timu koji je vezao tri trojke i prvi put otišao na osetniju prednost (+7).

Budućnost nikako nije uspevala da pronađe ritam u napadu čemu svedoče loši procenti šuta iz igre i dve pogođene trojke za 20 minuta igre.

Posebno u oko upada podatak da je gostujući tim šutirao svega 38 posto iz reketa (8/21). Grci su sa druge strane, pre svega kvalitetnim rešenjima iz pikenrola uspjeli da održe prednost, a gorepomenuti Dastin Hog je na poluvremenu imao 12 poena uz stoprocentan šut za dva.

Na veliku pauzu se otišlo sa vođstvom tima iz Patre od osam razlike (41:33).

Treća deonica je počela šuterskim obračunom dve ekipe u kojem su “Plavo-bijeli” propustili poslednji voz da ostanu u meču. Pri rezultatu 53:48 kapiten Petar Popović (koji je odlično otvorio drugo poluvreme sa dve trojke) je promašio iz otvorene pozicije, čime je počeo crni niz gostiju.

Od tog momenta, gosti nisu uspeli da poentiraju narednih pet i po minuta (!). Promiteas je iskoristio prazan hod u napadu Podgoričana i do kraja četvrtine otišao na dvocifrenu prednost.

U četvrtom periodu domaćin je kontrolisao tempo i dešavanja na terenu održavajući vođstvo bez većih problema.

Statična igra Budućnosti u pozicionom napadu se nastavila, dok su domaći košarkaši uspevali da pogode iz otvorenih pogleda koje su kreirali.

Prednost je rasla do maksimalnih +17 (81:64). Gostujući tim je do kraja uspeo samo da ublaži poraz i postavi konačan rezultat.

U pobedničkoj ekipi briljirao je fantastični Litvanac Arnoldas Kulboka koji je utakmicu završio sa 30 poena šutirajući 10 od 13 iz igre. Pratili su ga Nemanja Dangubić sa 15 i Dastin Hog sa 13 poena.

Kod poraženih su se istakli Erik Grin sa 16, dok su Rejnolds i Popović ubacili po 14 poena.

Ovom pobedom grčki tim je došao do sedmog trijumfa u takmičenju, koliko imaju i „Plavo-bijeli“, sa tim što Grci imaju bolji međusobni skor što bi moglo biti veoma značajno.

U slučaju da i nakon 18 odigranih kola timovi imaju isti broj dobijenih mečeva, tim iz Patre bi bio bolje plasiran.

izvor: YouTube/EUROLEAGUE BASKETBALL

U narednom kolu Promiteas ide na noge Hamburgu, a Budućnost u „Morači“ dočekuje ekipu London Lionsa.