ABA Liga: Studentski centar slavio na otvaranju!

Podgorički Studentski centar gostovao je ekipi Splita i odneo pobedu u prvoj utakmici ovogodišnjeg izdanja ABA lige. Rezultat je bio 72:76.

Utakmicom u gradu na moru počela je sezona 2023-2024., a od “Studenata” smo videli igru koju su prikazali i na Superkupu, kada su u finalu slavili protiv beogradskog Partizana. Iako su nešto lošije ušli u utakmicu i dozvolili Splitu da ode na +7 nakon sedam minuta igre, uspeli su u poslednjem minutu prve četvrtine da naprave seriju, te je ova razlika smanjena na +3 za domaće.

Druga četvrtina bila je poprilično izjednačena, a Split je ponovo bolje ušao u deonicu i ponovo otišao na +7. Delovalo je kao da će ovog puta i povećati tu prednost, međutim Studentski centar je još jednom serijom smanjio razliku i nakon osam minuta čak i poveo sa +3. Split je na poluvreme ipak otišao sa prednošću, 37:35.

Treća četvrtina ništa nije bila drugačija od prve dve. Split je ponovo bolje izašao sa pauze i otišao na +5, a Studentski centar se još brže vratio i preokrenuo, poveo i sam +5, pak na pauzu otišao sa pola koša prednosti. Briljirao je Igor Drobnjak, koji je odigrao odličnu utakmicu, skoro bez greške.

Četvrta četvrtina je na momente bila izvanredna, a na momente totalno suprotno. Gubile su se lopte na obe strane, Derbi je otišao i na +11 razlike i, kada su svi mislili da će utakmicu privesti kraju, ušlo se u “neizvesnu završnicu”. Na kraju, Studentski centar je slavio sa 72:76, a najbolji pojedinac bio je Igor Drobnjak. On je postigao 15 poena, podelio sedam asistencija i uhvatio četiri skoka.

U pobedničkoj ekipi istakli su se još Obrej Dokins sa 13, odnosno Drežnjak sa 10 poena. Kenan Kamenjaš je ubacio šest poena i uhvatio devet skokova.

U ekipi domaćih najbolji su bili Šemijel Stivenson i Tonko Vuko, sa 18 odnosno 16 poena. Mate Kalajžić je ubacio šest poena i podelio devet asistencija.