Selektor Srbije obratio se novinarima uoči kvalifikacionih mečeva protiv Švajcarske i BiH.
Nikola Jokić biće u sastavu za naredna dva meča:
“To uopšte nije bilo upitno. Od prvog dana komunikacija sa njim ide u tom smeru. Nikada nije pravio probleme. Vrlo jednostavna priča od samog mog početka na mestu selektora. Svaki put kad bude mogao od obaveza prema klubu, biće uz reprezentaciju. On je čovek kojeg reprezentacija čini srećnim, ispunjenim, uživa u svemu ovome… Nebrojeno puta su to pričali i drugi selektori. Evo, sada možemo da vidimo kako se ponaša i da je to na najvećem nivou. Otuda nema dileme da je to čovek koji treba da bude kapiten Srbije.“
Na pitanje koliko mu zanči kad mu se Jokić javi tokom sezone i dođe na pripreme:
“Meni znači svaki igrač koji se javi. Imam utisak da kreiramo vrstu slike da je došao Jokić i da ne treba ništa drugo da se radi. To je daleko od istine. A pre svega on nije čovek koji bi voleo da se tako priča i gleda. Nikad se nije dešavalo da jedan čovek spašava svet. Jeste najbolji igrač sveta sa nama, svakoj zemlji bi bila čast da ima takvog u redovima i mi to osećamo. Ali, svi igrači koji su se odazvali za julske prozore zaslužuju poštovanje. Vidim da se pozitivna atmosfera kreira, to nam je mnogo važno. Toliko je naporna i dugačka sezona da ništa osim poštovanja ovi momci ne zaslužuju.“
Zadovoljan je timom koji se okupio:
“U svakim prozorima sam naglasio da smo mi u tom trenutku okupili najbolji mogući sastav. To znači da svi koji su bili dostupni, odazvali su se bez dileme. O izostancima nećemo da trošimo vreme. I sada je ovo najbolji mogući sastav. Dobro je izgledalo. Samo da nas zdravlje posluži.“
Iako javnost već račun dve pobede na naredna dva meča, Alimpijević upozorava:
“U ljudskoj biti je da otpisujemo protivnike, iako nas je prošlost naučila nešto drugačije. Uoči prvog prozora, protiv istih rivala, podsetio sam da je Srbija ne tako davno gubila od te Švajcarske. Pa onda da se setimo naše prve utakmice gde smo gubili 23 razlike a onda uz karakter i ekstra potrošnju se vratili. Zaista mislim da ne postoji razlog zašto bismo nekoga otpisali. Jesmo Srbija, jesmo košarkaška sila kojom se smatramo, ali nas je prošlost naučila nešto drugo. Sa mnogo poštovanja moramo da uđemo u sve utakmice.“
Bogdan Bogdanović nije u mogućnosti da pomogne reprezentaciji:
“Sa svima sam na vezi, ne samo sa Bogdanom. Tu su i Petrušev, Gudurić, Topić, Micić, Milutinov… Na njima je, zbog vremena koje nije dugačko. Bogdan u Americi mora da završava posao oko budućnosti i kluba. Nisam siguran koliko će biti dostupan.”
Dotakao se i izostanka Vasilija Micića:
“On ima neke svoje zdravstvene stvari koje treba da reši po završetku sezone koja još traje.”
Atmosfera je odlična:
“To čujem od njih – šta god da je bilo na poslednjim prvenstvima, osećaju potpuno drugačiju dozu emocije i pozitivnog naboja. Svi oni drugačije nose majice ili dresove reprezentacije nego klupske. Hiljadu puta je to rečeno, ali je najveća istina – ko god da je prisutan ovde, potpuno je drugačija doza ponosa i emocije.“

