Šampion ABA lige se po završetku sezone rastao sa petoricom košarkaša.
Imao je Dubai uspešnu sezonu iza sebe. Osvojili su prvi trofej u istoriji kluba pobedivši Partizan u finalu ABA lige. Nakon podignutog trofeja ipak došlo je do serije rastanaka, mada uglavnom sa igračima koji su imali jako male ili koji uopšte nisu imali uloge u timu ove sezone.
To su Bruno Kaboklo, Met Rajan, Bugi Elis, Taran Armstrong i Nejt Mejson.
Bruno Kaboklo je od svih pomentih dobio najviše prostora, ali ni bivši košarkaš Partizana nije zadovoljio, tako a će i on od leta biti u potrazi za novom sredinom nakon svega nešto više od četiri meseca provedenih u Dubaiju.

