Renovirana OAKA – Čast pripada Bajernu

Drugog dana, drugog kola, najelitnijeg evropskog takmičenja košarkaši Panatinaikosa će po prvi put u svojoj renoviranoj dvorani dočekati protivnika, a to će biti minhenski Bajern. Početak meča zakazan je za 20 časova i 15 minuta.

PRVAK EVROPE PONOVO KUĆI

Aktuelni prvak Panatinaikos po prvi put će u novoj sezoni Evrolige igrati na svom parketu, i to kao što je već napomenuto – renoviranom.

Na otvaranju sezone gostovali su ekipi berlinske Albe i tom prilikom slavili rezultatom 77:87. Nije baš toliko “rutinski” ovo bilo, morao je PAO da se namuči i prelomi utakmicu tek u poslednja dva minuta meča. Ako je suditi po prvoj utakmici, verovatno i očekivano je da će svu slobodu imati Kendrik Nan i da će se uz Lesora najviše pitati u ovoj ekipi.

Ono što može predstavljati problem je adekvatna raspodela minutaže u ekipi. Panatinaikos je prepun kvalitetnih igrača koji bi bilo gde bez problema mogli da igraju u startnim petorkama, ipak ovde će morati da se zadovolje sa klupom i da čekaju svoju šansu.

Ekipa koju sa klupe predvodi Ergin Ataman je (makar na papiru) u prednosti na svakoj poziciji, i suludo je pričati o tome ko je favorit u ovom meču, apsolutno je jasno i svaki drugačiji ishod osim pobede Panatinaikosa može se smatrati velikim iznenađenjem.

Prethodne sezone Bajern je namučio zeleno-bele, ipak grčka ekipa je slavila u oba duela.

SA KRUNOM NA GLAVI

Najveće iznenađenje prvog kola definitivno je minhenski Bajern.

Tim Gordona Herberta priredio je spektakl svojim navijačima, jer je u popularnom “BMW Parku” srušen Real Madrid. Neverovatna četvrta četvrtina u kojoj je Real praktično “pregažen” serijom 24:4 (za sedam minuta). odlučila je pobednika. Neverovatnu utakmicu pružio je Šabaz Nejpir, kao i Johanes Fojtman koji je nešto slično ponovio za vikend u nacionalnom prvenstvu.

O tome gde bi Bajern mogao da traži prednost nije lako predvidljivo, jer nema toliko puno opcija gde bi neko mogao da iskoči. Ipak, mogli bi da vidimo Vajler – Baba dosta boljeg nego u prvom meču, gde bi mogao da pokaže sav njegov talenat koji dokazano poseduje. Imaćemo priliku da vidimo kako će se i Fojtman snaći, ali i da li Šabaz Nejpir može da odigra približno dobru partiju i pokaže da je konačno pronašao sebe, još od perioda pre nego što je pojačao Crvenu zvezdu.

Svakako da ovako čvrst Bajern ima šta da traži u svakoj utakmici ove sezone, i uzimajući u obzir da je ovo tek početak, mogli bi vrlo brzo da gledamo konkurentan Bajern kakav smo poslednji put gledali u prvoj i drugoj sezoni pod Trinkijerijem