Budućnost pregrmela Laktaše i ostala perfektna u ABA ligi

Košarkaši Budućnosti nastavljaju svoj savršen početak u ABA ligi. U 3. kolu regionalnog takmičenja, Podgoričani su savladali Igokeu rezultatom 76:71 u Laktašima. Iako je izgledalo da će meč biti lak za crnogorskog šampiona, u poslednja dva minuta su skoro ispustili dvocifrenu prednost.

Utakmica je započela tvrdo, sa čvrstim odbranama i brojnim prekršajima. Kako je vreme prolazilo, Budućnost je sve više pronalazila ritam, a posebno su se istakli Aleksa Ilić i Kenan Kamenjaš u ranoj fazi meča, koji su Podgoričane doveli do maksimalnih šest poena viška – 16:10. Na kraju prve četvrtine, rezultat je bio 20:15 za Budućnost.

Izvor: Igokea m:tel

U timu trenera Andreja Žakelja, meč je na poziciji centra započeo Judoka Azubuike, ali je brzo napravio tri faula i morao da napusti igru, što je predstavljalo problem s obzirom na to da je Džuvon Morgan već bio povređen. Budućnost je prvi put imala dvocifrenu prednost nakon nešto više od dva minuta druge četvrtine (26:16). Igokea je imala poteškoća u šutu, bilo kakvi poeni su se teško postizali, a nisu pogodili nijednu trojku u prvom poluvremenu.

Zbog toga je Budućnost uspela da se odvoji, a na dva minuta do kraja prvog poluvremena imali su +13 (35:22). Prvo poluvreme završeno je trojkom Mekinlija Rajta, koja je donela prednost od 15 poena (42:27). Nikola Tanasković je polaganjem u drugom poluvremenu povećao prednost na +17 (44:27), ali je Igokea, zahvaljujući Ognjenu Stankoviću, konačno pogodila svoju prvu trojku.

Serijom 13:1, Igokea je smanjila zaostatak na samo pet poena (45:40). Srećom po Budućnost, u trenucima kada je sve stalo u napadu, probudio se Flečer Megi, koji je sa četiri uzastopna poena ponovo povećao prednost. Crnogorski šampion je na kraju treće četvrtine ponovo imao dvocifrenu prednost zahvaljujući poenima Tanaskovića (56:45).

Međutim, umesto da rutinski privedu utakmicu kraju, Budućnost je dozvolila Igokei da se približi na samo četiri poena (73:69) u poslednjim sekundama, iako su imali dvocifrenu prednost do tada. Utakmica je odlučena poenima uz faul Tanaskovića 18 sekundi pre kraja.

Mekinli Rajt je predvodio Budućnost sa 14 poena, dok su Kenan Kamenjaš i Flečer Megi dodali 12 i 10 poena. Na strani Igokee, Terel Karter se istakao sa 19 poena.

Budućnost u sledećem kolu Evrokupa ide na gostovanje italijanskom Trentu gde će tražiti prvu pobedu u ovom takmičenju, dok Igokeu čeka gostovanje Vurcburgu u Nemačkoj u okviru Fibine Lige Šampiona, nadajući se drugoj uzastopnoj pobedi.